North Face Pants Khaki Brown Stretch Mens
$39.95
In stock
North Face Pants Khaki Brown Stretch Mens 36×29
โข Khaki brown cotton elastomultiester blend.
โข The North Face tag.
โข Hidden back zip pocket.
โข Modern pants.
โข Great condition.
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size 36
MEASUREMENTS:
Waist: 36 inches
Inseam: 29 inches (Crotch to bottom leg opening)
Rise: 11.5 inches (Crotch to top of waistband)
Leg Opening: 8.5 inches
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 20 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 36 |
| Actual Fit | 36 |
| Waist Size | 36 in |
| Inseam | 29 in |
| Color | Brown |
| Material | Cotton Blend |
| Condition | Pre-Owned |
- Tags






















