Levis Cargo Pants Black Utility Tactical Combat 4 Pocket Mens
$39.95
$39.95
In stock
Levis Cargo Pants Black Utility Tactical Combat 4 Pocket Mens 34×29
• Black cotton elastane blend.
• Levis tag.
• Heavyweight stretch.
• Modern pants.
• Great condition.
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size 34 – Different from Actual Measurements – Please See Below.
MEASUREMENTS:
Waist: 34 inches
Inseam: 29 inches (Crotch to bottom leg opening)
Rise: 12 inches (Crotch to top of waistband)
Leg Opening: 6.5 inches
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 26 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 34 |
| Actual Fit | 34 |
| Waist Size | 34 in |
| Inseam | 29 in |
| Color | Black |
| Material | Cotton Blend |
| Condition | Pre-Owned |
Don’t Miss the Good Stuff.
Get first dibs on weekly vintage drops—
plus 20% off your first haul.
We drop rare vintage & modern finds every week.
Get first dibs + 20% off your first haul.
No products in the cart.
Levis Cargo Pants Black Utility Tactical Combat 4 Pocket MensIn stock