Vintage Polo Ralph Lauren Jeans Mens 34×30 Dark Wash Y2K
$39.95
In stock
Vintage Polo Ralph Lauren Jeans Mens 34×30 Blue Dark Wash Denim Straight Y2K
• Y2K vintage blue cotton denim jeans
• Polo Ralph Lauren tag
• 5-pocket style with embroidered “RL” logo on watch pocket
• Zipper fly with button closure
• Straight leg fit
• Great condition. Distress on front and back pockets (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 33 X 30 – Different from Actual Measurements – Please See Below.
Measurements:
Waist: 34 inches
Inseam: 30 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 27 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 33 X 30 |
| Actual Fit | 34 |
| Waist Size | 34 in |
| Inseam | 30 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Polo Ralph Lauren |
| Condition | Pre-Owned |
- Tags






























