Levis Signature Jeans Mens 32×34 Medium Wash
$29.95
Out of stock
Levis Signature Jeans Mens 32×34 Blue Bootcut Medium Wash Denim Western Stretch
• Light wash denim cotton elastane blend jeans
• Levi Strauss Co SIGNATURE tag
• Bootcut fit
• 5-pocket style
• Zipper fly
• Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 32 X 34
Measurements:
Waist: 32 inches
Inseam: 34 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8.5 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 25 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 32 X 34 |
| Waist Size | 32 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton Blend |
| Tag Brand | Levi's |
| Condition | Pre-Owned |



























