Vintage Gap Jeans Mens 30ร30 Light Wash 90s
$49.95
Out of stock
Vintage Gap Jeans Mens 30×30 Blue Wide Leg Light Wash Denim Baggy Skater USA 90s
โข 90s vintage blue light wash cotton denim jeans
โข Gap tag
โข Wide Leg fit
โข 5-pocket styling
โข Zipper fly
โข Made in USA
โข Great condition Mild distress along cuffs and waistband small stain on leg (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 32 X 32 – Different from Actual Measurements โ Please See Below.
Measurements:
Waist: 30 inches
Inseam: 30 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8.5 inches
Rise: 11.5 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 22 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 32 X 32 |
| Waist Size | 30 in |
| Inseam | 30 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Gap |
| Condition | Pre-Owned |



























