Vintage Lee Jean Shorts Mens 34 Medium Wash 90s
$39.95
In stock
Vintage Lee Jean Shorts Mens 34 Blue Medium Wash Cut Off Hemmed Denim Dad 90s
โข 90s vintage blue medium wash cotton denim shorts
โข Lee tag
โข Overall vintage patina and natural light fading
โข Originally a pair of jeans, cut off and beautifully hemmed
โข Regular Fit
โข 5-pocket styling
โข Zipper fly
โข Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 36 – Different from Actual Measurements โ Please See Below.
Measurements:
Waist: 34 inches
Inseam: 12 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 9 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 20 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 36 |
| Actual Fit | 34 |
| Waist Size | 34 in |
| Inseam | 12 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Levi's |
| Condition | Pre-Owned |






















