Hollister Jeans Mens 34×30
$44.95
In stock
Hollister Jeans Mens 34×30 Blue Green Tie Dye Denim Classic Straight Colorful
• Blue cotton tie-dyed denim with green tones
• Hollister tag
• “HOLLISTER CLASSIC STRAIGHT”
• 5 pocket design
• Button front closure
• Zipper fly
• Straight fit
• Great condition. Couple of darker spots on the right leg. Distressed with some holes on back left leg (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 34×30
Measurements:
Waist: 34 inches
Inseam: 30 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 7.5 inches
Rise: 10.5 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 22 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 34 X 30 |
| Actual Fit | 34 |
| Waist Size | 34 in |
| Inseam | 30 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Hollister |
| Condition | Pre-Owned |




























