Abercrombie Fitch Shorts Mens 30
$39.95
In stock
Abercrombie Fitch Shorts Mens 30 Brown Cargo Canvas Button Fly Tactical Outdoor
โข Brown cotton khaki canvas shorts
โข Abercrombie & Fitch tag
โข Cargo pockets with button flap closure
โข Button fly with branded buttons
โข Hand pockets and rear button-flap pockets
โข Great condition with previous owner initial on back tag and some mild distress along pockets and cuff edges (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 30
Measurements:
Waist: 30 inches
Inseam: 9 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 9 inches
Rise: 10 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 17 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 30 |
| Actual Fit | 30 |
| Waist Size | 30 in |
| Inseam | 9 in |
| Color | Brown |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Abercrombie & Fitch |
| Condition | Pre-Owned |
- Tags




















