Dickies Overalls Blue Denim Jeans Bib Mens EXTRA LARGE
$44.95
Out of stock
Dickies Overalls Blue Denim Jeans Bib Mens EXTRA LARGE 42×30
โข Blue medium wash denim 100% cotton.
โข Dickies tag.
โข Carpenter bib overalls.
โข Front pocket and side buttons.
โข Modern jeans.
โข Great condition. Spot on front (please see pictures).
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size EXTRA LARGE
MEASUREMENTS:
Waist: 42 inches
Inseam: 30 inches (Crotch to bottom leg opening)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 27 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | Extra Large (XL) |
| Actual Fit | 42 |
| Waist Size | 42 in |
| Inseam | 30 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Dickies |
| Condition | Pre-Owned |



















