Donโt Miss the Good Stuff.
Get first dibs on weekly vintage dropsโ
plus 20% off your first haul.
$29.95
Out of stock
Eddie Bauer Pants Gray Legendary Wash Classic Fit Mens 34×32
โข Gray 100% cotton.
โข Eddie Bauer tag.
โข Modern pants.
โข Great condition.
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size 34 X 32
MEASUREMENTS:
Waist: 34 inches
Inseam: 32 inches (Crotch to bottom leg opening)
Rise: 10.5 inches (Crotch to top of waistband)
Leg Opening: 9 inches
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 23 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 34 X 32 |
| Actual Fit | 34 |
| Waist Size | 34 in |
| Inseam | 32 in |
| Color | Gray |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Eddie Bauer |
| Condition | Pre-Owned |
Donโt Miss the Good Stuff.
Get first dibs on weekly vintage dropsโ
plus 20% off your first haul.
We drop rare vintage & modern finds every week.
Get first dibs + 20% off your first haul.
No products in the cart.