Polo Jeans Co Pants Mens 34×30 Y2K
$39.95
In stock
Polo Jeans Co Pants Mens 34×30 Green Ralph Lauren Chino Military Straight Y2K
• Y2K green cotton pants
• POLO JEANS COMPANY tag “Quality Denim Goods SINCE 1967 RALPH LAUREN MFG”
• Two front slash pockets and two button-flap rear pockets
• Zipper fly with button closure
• Relaxed straight fit
• Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 36 X 30 – Different from Actual Measurements – Please See Below.
Measurements:
Waist: 34 inches
Inseam: 30 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8 inches
Rise: 12 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 22 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 36 X 30 |
| Actual Fit | 34 |
| Waist Size | 34 in |
| Inseam | 30 in |
| Color | Green |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Polo Ralph Lauren |
| Condition | Pre-Owned |
- Tags






















