Vintage 505 Levis Jeans Mens 36ร36 Light Wash Y2K
$39.95
Out of stock
Vintage 505 Levis Jeans Mens 36×36 Blue Regular Straight Light Wash Denim Y2K
โข Blue cotton Y2K vintage jeans
โข Levi’s tag
โข 5-pocket style
โข Zipper fly Levis brand
โข 505 Regular fit
โข Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 36×36
Measurements:
Waist: 36 inches
Inseam: 36 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8.5 inches
Rise: 12 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 30 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 36 X 36 |
| Actual Fit | 36 |
| Waist Size | 36 in |
| Inseam | 36 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Levi's |
| Condition | Pre-Owned |



























