Vintage Levis Jeans Mens 32×32 Light Wash 90s
$119.95
In stock
Vintage Levis Jeans Mens 32×32 Blue 512 Light Wash Denim Deadsock 34×32 USA 90s
• Vintage 90s blue cotton denim jeans
• Levis tag
• 5-pocket styling with coin pocket
• Zipper fly with Levis branded button closure
• 512 slim fit with tapered leg
• Made in USA
• Deadstock with tags. Great condition. Singe line along original shelf fold on back of leg (please see pictures).
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 34 X 32 – Different from Actual Measurements – Please See Below.
Measurements:
Waist: 32 inches
Inseam: 32 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 6 inches
Rise: 11.5 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 27 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 34 X 32 |
| Waist Size | 32 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Levi's |
| Condition | Deadstock |
































