Vintage Levis Jeans Mens 32ร34 90s
$59.95
Out of stock
Vintage Levis Jeans Mens 32×34 Blue 512 Light Slim Tapered Orange Tab USA 90s
– Vintage 90s light wash cotton denim jeans
– Levi’s tag
– 512 slim fit tapered leg
– Light wash with moderate fading & light whiskering throughout
– 5-pocket styling with coin pocket
– Zipper fly with Levi’s branded button closure
– Levi’s branded rivets & 515 branded back button
– Orange tab on back right pocket
– Levi’s patch on waistband
– Made in USA
– Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 32 X 34
Measurements:
Waist: 32 inches
Inseam: 34 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 6 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 26 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 32 X 34 |
| Waist Size | 32 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Levi's |
| Condition | Pre-Owned |





























