Vintage Levis Signature Jeans Mens 36×30 Medium Wash Y2K
$34.95
In stock
Vintage Levis Signature Jeans Mens 36×30 Blue Medium Wash Regular Fit Denim Y2K
• Y2K vintage blue medium wash cotton denim jeans
• Faint vertical streaking fade across the leg
• Subtle whiskering at hips and thighs
• Levi Strauss Signature tag
• Regular Fit
• 5-pocket styling
• Zipper fly
• High rise straight leg
• Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 36 X 30
Measurements:
Waist: 36 inches
Inseam: 30 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8.5 inches
Rise: 12.5 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 30 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 36 X 30 |
| Waist Size | 36 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Levi's |
| Condition | Pre-Owned |




























