Vintage Urban Pipeline Jeans Mens 33×30 Light Wash Y2K
$34.95
In stock
Vintage Urban Pipeline Jeans Mens 33×30 Blue Light Wash Denim Straight Leg Y2K
• Light wash blue cotton Y2K vintage jeans
• Urban Pipeline tag
• 5-pocket style
• Zipper fly closure
• Straight fit
• Light wash denim with mild natural distressing
• Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 33 X 30
Measurements:
Waist: 33 inches
Inseam: 30 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 23 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 33 X 30 |
| Actual Fit | 33 |
| Waist Size | 33 in |
| Inseam | 30 in |
| Color | Blue |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | Urban Pipeline |
| Condition | Pre-Owned |
- Tags
























