Donโt Miss the Good Stuff.
Get first dibs on weekly vintage dropsโ
plus 20% off your first haul.
$34.95
Out of stock
Wrangler Wrancher Pants Mens 32×34 Black Western Cowboy Dress Jeans Bootcut
โข Black polyester pants
โข Wrangler tag
โข “Wrancher” bootcut style
โข 4-pocket style
โข Zipper fly with button closure
โข Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 32 X 34
Measurements:
Waist: 32 inches
Inseam: 34 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8.5 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 18 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 32 X 34 |
| Actual Fit | 32 |
| Waist Size | 32 in |
| Inseam | 34 in |
| Color | Black |
| Material | Polyester |
| Tag Brand | Wrangler |
| Condition | Pre-Owned |
Donโt Miss the Good Stuff.
Get first dibs on weekly vintage dropsโ
plus 20% off your first haul.
We drop rare vintage & modern finds every week.
Get first dibs + 20% off your first haul.
No products in the cart.