LL Bean Pants Mens 32×32
$39.95
In stock
LL Bean Pants Mens 32×32 Gray Corduroy Cotton Classic Fit Heritage Outdoor
– Gray cotton corduroy pants
– L.L.Bean Classic Fit tag
– Straight leg style
– Front slash pockets
– Rear flap pockets with button closures
– Zipper fly with clasp closure & inner button
– Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 32 X 32
Measurements:
Waist: 32 inches
Inseam: 32 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 8 inches
Rise: 11 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 22 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 32 X 32 |
| Waist Size | 32 in |
| Inseam | 32 in |
| Color | Gray |
| Material | Cotton |
| Tag Brand | L.L. Bean |
| Condition | Pre-Owned |
























