Banana Republic Pants Mens 33×31
$29.95
In stock
Banana Republic Pants Mens 33×31 Brown Corduroy Aiden Chino Casual 33×32 Tag
– Brown corduroy cotton elastane blend pants
– Banana Republic tag
– Aiden pant fit
– Zipper fly with button closure
– Belt loops
– Great condition (please see pictures)
SIZE & MEASUREMENTS
Tag size: 33 X 32 – Different from Actual Measurements – Please See Below
Measurements:
Waist: 33 inches
Inseam: 31 inches (crotch to bottom leg opening)
Leg opening: 7.5 inches
Rise: 10 inches (crotch to top of waistband)
To ensure a good fit, please measure your favorite garment and compare.
| Weight | 23 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 in |
| Tag Size | 33 X 32 |
| Waist Size | 33 in |
| Inseam | 31 in |
| Color | Brown |
| Material | Cotton Blend |
| Tag Brand | Banana Republic |
| Condition | Pre-Owned |
- Tags




























